Wakacje w Egipcie – co warto zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić?

Wakacje w Egipcie – co warto zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić?

Egipt od lat znajduje się na szczycie listy kierunków wakacyjnych podróży wśród Polaków. To szczególnie egzotyczne miejsce, idealne dla każdego, kto pragnie wyjechać poza Europę i jednocześnie nie wydać zbyt wiele. Koszty wycieczek Do Egiptu są bowiem na bardzo przyzwoitym poziomie, dzięki czemu nawet mniej zamożne osoby mogą sobie na nie pozwolić, a z pewnością warto. Znajduje się tu mnóstwo zabytków godnych uwagi. Nie zabraknie także bajkowych plaż.

Egipt – kraj pełen atrakcji

Wakacje w Egipcie to pewność dobrze zrealizowanego urlopu, ponieważ nie sposób się tu nudzić. Osoby, które czują się przytłoczone zbyt dużą ilością turystów na publicznych plażach, mogą skorzystać z tych mniejszych, kameralnych. Dysponuje nimi zdecydowana większość egipskich hoteli, co stanowi nie lada zaletę. Kolejna z nich to mnogość sportów wodnych. To prawdziwy raz dla miłośników nurkowania. Widok raf koralowych zapiera dech w piersi, dlatego każdy powinien zobaczyć je przynajmniej raz w życiu. Skutery wodne, łodzie, windsurfing – możliwości jest bardzo wiele. Plaże są zazwyczaj piaszczyste więc okażą się doskonałym miejscem do odpoczynku.

Co zobaczyć zwiedzając Egipt?

egipskie hieroglifyBędąc w Egpicie koniecznie trzeba postawić na zwiedzanie. Jeżeli decydujemy się na zorganizowany pobyt, to dyspozycji mamy liczne wycieczki fakultatywne. Warto skorzystać choć z części, aby lepiej poznać kulturę tego kraju. Być w Egipcie i nie zobaczyć piramid, to dopiero strata. Grobowce faraonów, sfinkf – tego rodzaju widoki, do tej pory mogliśmy obejrzeć jedynie na ekranie. Na żywo widok jest wręcz niesamowity. Które zabytki czy miejsca są szczególne? Zazwyczaj do najciekawszych z nich zalicza się Egipskie Muzeum Starożytności, gdzie znajdują się mumie, posągi, a nawet sarkofagi. Mamy okazję zobaczyć tu skarby Tutanchamona. Muzeum mieści się w Kairze, podobnie jak bazar Chan al-Chalili. Koniecznie należy zaopatrzyć się na nim w zachwycające i oryginalne przyprawy, których na próżno szukać w polskich sklepach. Wrażenie na turystach wywiera także Sakkara, czyli najstarsze stanowisko archeologiczne. Co jeszcze musimy zobaczyć w Egipcie? Groby Perskie, piramida schodkowa Dżesera, krypta świętych byków Apisów. Długo można by tak wymieniać. To po prostu trzeba zobaczyć.

Co jeszcze można robić w Egipcie?

W chwilach wolnych od zwiedzania, można skorzystać z ciekawych atrakcji. Zalicza się do nich m.in. rejs Nilem. W czasie rejsu serwowane są tradycyjne egipskie przysmaki, dzięki czemu mamy okazję zapoznać się z tutejszą kuchnią. Ciekawym miejscem jest również fabryka alabastru, gdzie przekonamy się jak powstają ciekawe dzieła sztuki. Dzieciom przypadną za to do gustu ogromne parki wodne, zapewniające rozrywkę na cały dzień. Wyprawa safari także powinna znaleźć się na naszej liście rzeczy do zrobienia w Egipcie, jazda na wielbłądzie spodoba się zarówno najmłodszym jak i dzieciom. Do dyspozycji są także quady. Jak więc widać 2 tygodnie to optymalny czas trwania wycieczki.