Turcja – kierunek wakacyjnych podróży dla całych rodzin

Turcja – kierunek wakacyjnych podróży dla całych rodzin

Wakacje w Turcji to doskonały wybór dla osób, które poszukują odrobiny egzotyki w przystępnej cenie. Koszty tygodniowego wypoczynku prezentują się podobnie w stosunku do Chorwacji czy Bułgarii, gdzie pogoda bywa kapryśna. Decydując się na ciepłe kraje, zyskujemy pewność, że słońce dopisze, a co za tym idzie, skorzystamy z morskich kąpieli.

balony na gorące powietrze nad dolinąCo warto zobaczyć w Turcji?

Sezon turystyczny na Riwierze Tureckiej rozpoczyna się już w maju i trwać może nawet do października, co zachęca do zwiedzania. Nie brakuje tu piaszczystych plaż, a także wspaniałych widoków czy perełek architektonicznych. Najczęściej odwiedzanym miejscem są Pamukkale. Są to wapienne tarasy, które przez lata kształtowały wody termalne. Niedaleko znajduje się starożytne miasto Hierapolis, w którym znajdziemy wiele ruin dawnych budowli. Równie ciekawym miejscem okaże się z pewnością Efez, czyli starożytne miasto śródziemnomorskie, uważane za jedno z najlepiej zachowanych. Będąc w Turcji nie sposób pominąć rejonu o nazwie Kapadocja. Znajduje się on na większości pocztówek. Wyróżnia go wyjątkowy księżycowy krajobraz oraz oryginalne formy skalne.

 Animacje dla dzieci w Turcji

Turcja to doskonały kierunek podróży dla całych rodzin. Wiele z dostępnych atrakcji powstało bowiem z myślą o najmłodszych turystach. Wybrać możemy się chociażby do licznych parków wodnych. Znaczna część z hoteli posiada w swojej ofercie specjalne animacje dla dzieci. Mogą to być m.in. zawody sportowe, mecze piłki ręcznej organizowane w basenach, potańcówki, puszczanie baniek mydlanych i wiele innych. Podczas atrakcji dzieci uczą się piosenek, lokalnych zwyczajów czy tańców. W tym czasie ich rodzicem mogą się zrelaksować.

Turcja jest świetnym miejscem na wyjazd rodzinny. Nie sposób się tu nudzić, zwłaszcza, gdy wybierzemy hotel ze specjalnymi animacjami. Wówczas na brak rozrywek nie będą narzekać ani dorośli, ani dzieci. Jeśli dodać do tego piękną pogodę, to wybór staje się jasny.