Wakacje w Egipcie – czy warto wybrać się tu na rodzinny wypoczynek?

Wakacje w Egipcie – czy warto wybrać się tu na rodzinny wypoczynek?

Egipt od lat znajduje się na liście najchętniej odwiedzanych krajów przez turystów. Jest to jedno z nielicznych egzotycznych państw, gdzie ceny są przystępne, a warunki noclegowe bardzo dobre. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywa tu mnóstwo osób. Gdzie warto wybrać się z dziećmi w Egipcie i jakie rozrywki im zapewnić? Sprawdźmy, dlaczego opłaca się tu przyjechać na rodzinny wypoczynek.

Gdzie się zatrzymać?

Z wyborem miejsca noclegowego na pewno nie będziemy mieć żadnych problemów. Oferta wszelkiego rodzaju hoteli jest bowiem bardzo rozbudowana. Co ciekawe, w przystępnej cenie można znaleźć nawet hotele o podwyższonym standardzie, co jest praktycznie niemożliwe np. w Grecji, dlatego dobrze skorzystać z takiej propozycji. Znaczna część z nich zatrudnia specjalnych animatorów, których zadaniem jest zapewnienie rozrywki gościom hotelowym, a szczególnie dzieciom. Za dzieci do lat 6-7 zazwyczaj nie pobiera się opłaty, co stanowi dodatkową zaletę.

Rozrywki dla całej rodziny

hieroglify egipskieEgipt to niezwykle ciekawy kraj, który ma wiele do zaoferowania. Większości osób kojarzy się on przede wszystkim z piramidami. Z pewnością ich tu nie zabraknie, a sam widok jest bardzo imponujący. Wyprawa na pustynię to podstawa, dzięki temu można zobaczyć wspaniałe widoki, znane do tej pory z filmów. Grobowce, sarkofagi, mumie- to na pewno działa na wyobraźnię, zwłaszcza dzieci. Warto zabrać je do tych miejsc i pokazać bogactwo kultury egipskiej. Po takiej wycieczkę dobrze wybrać się na nieco bardziej aktywny wypoczynek. Skorzystać można chociażby z rajdu quadami po pustyni bądź z przejażdżki na wielbłądach. Zwłaszcza ta ostatnia propozycja będzie atrakcyjna dla dzieci. Jest to przecież cos, czego nie znajdziemy w Polsce. Inna, równie ciekawa forma spędzania czasu to rejs statkiem po Nilu. Egipt słynie ze sportów wodnych, a także możliwości eksplorowania podwodnego świata, dobrze odnajdą się więc tutaj miłośnicy nurkowania.

Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

Wiele zależy od rodzaju hotelu, do jakiego mamy zamiar się wybrać. Niemniej wakacje w Egipcie są stosunkowo tanie, a ich ceny można porównać z Tunezją. To najlepsze wybór dla wszystkich osób, które pragną zapoznać się z inną kulturą i liczą na dobrą pogodę. Zorganizowane, tygodniowe wczasy to koszt od 1000 do 2000 zł dla jednej osoby, w zależności od tego jaką opcję wypoczynku wybierzemy. Musimy bowiem zdecydować czy zależy nam na stałych posiłkach, basenie przy hotelu, a może chcemy wybrać all in clusive? To wszystko wpływa na wysokość ceny. Kluczowy jest także okres, w którym się tu wybierzemy. Ceny wzrastają wraz z rozpoczęciem się sezonu turystycznego. Trwa on tutaj od czerwca do października, jednak szczyt okres przypada na lipiec i sierpień, gdyż trwają wówczas szkolne wakacje, dlatego na wyjazd decyduje się mnóstwo rodzin z dziećmi. Egipt to doskonałe miejsce na rodzinny odpoczynek, dlatego warto tu przyjechać i poznać kawałek czarnego lądu.