Wybierz się do Tunezji z rodziną!

Wybierz się do Tunezji z rodziną!

Tunezja to doskonały kierunek podróży nie tylko dla młodych singli spragnionych rozrywki i szaleństw do białego rana, ale również rodzin z dziećmi. Bogata oferta wycieczek fakultatywnych czy różnorodnych hoteli, uwzględnia bowiem potrzeby najmłodszych. Co więcej, koszty wycieczki są przystępne nawet dla osób mniej zamożnych, dlatego każdy może sobie pozwolić na tunezyjskie wakacje.

Podstawowe informacje

Tunezja znajduje się w Afryce Północnej, leży nad Morzem Śródziemnym. Jej stolica to Tunis, jedno z największych, tunezyjskich miast. Panująca waluta w tym kraju to dinar tunezyjski, nie można go jednak stąd wywozić, co oznacza, że przed wyjazdem koniecznie musimy udać się do kantoru. Bez większego problemu zapłacimy tu jednak w euro. Mieszkańcy Tunezji porozumiewają się w języku arabskim, jednak ze względu na fakt, że to państwo znajdowało się przez wiele lat pod panowaniem francuskim, to znaczna część osób komunikuje się również w tym języku. Nie musimy także obawiać się narażenia na niebezpieczeństwo, gdyż jest to państwo spokojne i otwarte na turystów. Jego gospodarka w dużej mierze utrzymuje się właśnie z turystyki. Jako, że dominująca religia to islam, znajdziemy tu mnóstwo imponujących meczetów. Nie wejdziemy do nich jednak bez odpowiedniego stroju, czyli takiego, który zasłoni ramiona, uda czy dekolt.

Gdzie wybrać się z dziećmi?

wielbłądy na pustyniW Tunezji nie zabraknie miejsc stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych turystach. Niemal w każdym hotelu znajdziemy animatorów, których zadaniem jest planowanie rozrywek dla dzieci. Najchętniej odwiedzana plaża przez rodziny znajduje się w Susa. Nazywana bywa nawet Perłą Tunezji. Nieopodal zlokalizowane są wspaniałe parki rozrywki. Szczególnie wrażenia na dzieciach wywierają zwłaszcza dwa parki wodne: Hannibal Park oraz Aqua Park. Atrakcji jest tu tyle, że spokojnie możemy spędzić cały dzień na kolejnych zjeżdżalniach i karuzelach. To prawdziwa frajda dla dzieci w każdym wieku. W Susa znajdziemy także wiele, interesujących zabytków. Starówka tego miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mieści się tutaj również klasztor obronny Ribat, Wielki Meczet oraz Muzeum Archeologiczne. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Uwagę zwraca chociażby Parc Djerba Explore. Łatwo do niego trafić, gdyż usytuowany jest zaledwie 20 km od lotnika Midoun. Par to najnowocześniejsza atrakcja znajdująca się na wyspie. Jej rozmiary są ogromne, wystarczy wspomnieć, że dzieli się na aż 5 kompleksów. Największą popularność zyskała jednak farma krokodyli. Zotałe one przywiezione z Madagaskaru i zrobią wrażenia na wszystkich dzieciach.

Tunezja to także liczne parki zoologiczne. Do jednego z ciekawszych zalicza się Parc Belvedere. Na jego terenie zobaczyć można m.in. papugi, węże, wielbłądy oraz dzikie koty. Nieco większy wybór czeka nas za to w Zoo Friguia. To prywatne zoo, gdzie znajduje się ponad 400 zwierząt. Powierzchnia zoo robi wrażenie. Wstąpić można tu także o delfinarium. Pokazy specjalne z udziałem delfinów stanowią ciekawe urozmaicenie, warto więc je zobaczyć i się o tym przekonać. Miłośnicy podwodnego życia powinny za to wybrać się do Muzeum Oceanograficznego. Mieści się ono w Kartiganie. Najbardziej interesujące są interaktywne wystawy dotyczące morskie życia. Dzieciom spodobają się także przeróżne modele statków, jakie można tu podziwiać.

Kiedy wybrać się do Tunezji?

Sezon turystyczny rozpoczyna się na przełomie maja i czerwca. Pogoda już wtedy dopisuje, a temperatury nie są jeszcze zbyt wysokie, dzięki czemu można pozwolić sobie na dłuższe, piesze wędrówki. Nieco inaczej wygląda ta kwestia w lipcu lub sierpni, kiedy temperatura często przekracza 35 st. Celsjusza. Z tego względu dobrze wybierać hotele z basenem. W ciągu dnia ochłodzimy się bowiem bez potrzeby wychodzenia poza teren hotelu, a animatorzy zapewnią dzieciom wiele rozrywek, dzięki czemu miło spędzą czas. Specjalne pokazy dotyczące kultury lokalnej także będą interesującym punktem rozrywki.