Chcesz mieć udane zagraniczne wakacje? Zadbaj o skompletowanie apteczki!

Chcesz mieć udane zagraniczne wakacje? Zadbaj o skompletowanie apteczki!

Wreszcie nadchodzą długo wyczekiwane wakacje, a wraz z nimi szansa na zrealizowanie wymarzonych planów, czyli zagraniczny urlop w atrakcyjnym miejscu. Bywa, że wypoczynek przygotowujemy przez wiele miesięcy i spodziewamy się oczywiście, że będą to jedne z najpiękniejszych dni w całym roku. Zwykle rzeczywiście tak jest, jednak zdarza się, że wyjazd zostanie skutecznie zepsuty przez najgorsze, co może nam się przytrafić, czyli… chorobę! Wiadomo, że nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec tego typu sytuacji, jednak ważne jest, aby wcześniej przygotować się na taką ewentualność i zapakować do walizki podręczny zestaw leków niezbędnych w nagłych wypadkach, które mogą nam się przytrafić podczas zagranicznych wojaży.

W co zatem warto zaopatrzyć naszą podróżną apteczkę?

Leki na wroga podróży, czyli chorobę lokomocyjną

tabletki

Każdy, kto choć raz doświadczył nieprzyjemności związanych z chorobą lokomocyjną wie, że może ona skutecznie zniechęcić do jakichkolwiek eskapad. Dlatego, planując dalszą podróż nie zapomnijmy o lekach zapobiegających nudnościom, nawet, jeśli wydaje nam się, że nikt z nas nie cierpi na to schorzenie. Choć choroba lokomocyjna zazwyczaj ujawnia się we wczesnym dzieciństwie, to czasem może się nagle objawić, szczególnie podczas długiej jazdy w średnio komfortowych warunkach.

Coś na gardło, które nie lubi upałów i lodów

Wbrew pozorom, na letnich wakacjach w krajach o ciepłym klimacie często dochodzi do infekcji gardła. Upały, wszechobecna klimatyzacja oraz chłodzenie się za pomocą lodów i zimnych napojów to idealne warunki do rozwoju stanów zapalnych gardła. Pamiętajmy, zatem o zabraniu na wyjazd sprayów przeciwbólowych i przeciwzapalnych, tabletek do ssania lub roztworów do płukania jamy ustnej, aby móc wystarczająco szybko zareagować w razie pojawienia się pierwszych objawów infekcji.

Preparaty leczące zatrucia i problemy żołądkowe

Żołądek, który odmawia posłuszeństwa podczas wakacji w egzotycznym kraju, to niestety jedna z najczęstszych przypadłości czyhających na wczasowiczów. Inne jedzenie, wysokie temperatury i odmienna flora bakteryjna potrafią zamienić wymarzony urlop w prawdziwy koszmar. Zanim dostaniemy się do lekarza możemy sami się ratować za pomocą środków przeciwbiegunkowych, leków nawadniających i prebiotyków, które bezwzględnie powinny się znaleźć w walizce każdego podróżnika.

Specyfiki łagodzące skutki spotkania z krwiożerczymi owadami

Komary są właściwie wszędzie i ciężko się przed nimi obronić. Oprócz tego na wakacjach możemy się natknąć na różne inne owady, których ukąszenia nie należą do najprzyjemniejszych. Zapakujmy do apteczki zarówno spraye odstraszające insekty jak i maści, żele oraz wapno, które pomogą nam znieść dokuczliwy świąd, który na pewno się pojawi, jeśli zostaniemy jednak ukąszeni.

Lekarstwa na przeziębienie i przeciwbólowe

Kaszel, katar i ogólne rozbicie może dopaść każdego w najmniej spodziewanych okolicznościach. Nie dajmy sobie zepsuć urlopu i pamiętajmy o zabraniu podstawowych witamin i leków na przeziębienie, dzięki którym być może uda nam się zapobiec poważniejszej chorobie. Równie ważne są popularne tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne mogące przynieść szybką ulgę w nagłych przypadkach oraz skutecznie obniżyć gorączkę. Przyda się też termometr, dzięki któremu zorientujemy się na ile poważna jest choroba i czy organizm reaguje na podane lekarstwa.

Akcesoria do opatrywania ran i skaleczeń

Plastry, bandaż i środek odkażający to podstawowe wyposażenie każdej podręcznej apteczki. Obtarcia i drobne rany mogą przydarzyć się wszędzie i ważne jest, aby je prawidłowo odkazić i opatrzyć by móc nadal cieszyć się wakacjami.

Aby wakacje się udały…

Pamiętaj o zabraniu podstawowych leków w każdą zagraniczną podróż! Dobrze skompletowane wyposażenie podręcznej apteczki może uratować wymarzony wyjazd. Oczywiście, jeśli dolegliwości są poważne należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, jednak w wielu przypadkach korzystając z naszych leków sami możemy sobie pomóc i szybko wrócić do przerwanego wypoczynku.