Słońce, plaża i morze w zasięgu ręki, czyli rodzinne wakacje w Bułgarii

Słońce, plaża i morze w zasięgu ręki, czyli rodzinne wakacje w Bułgarii

Bułgaria, jako miejsce wakacyjnego wypoczynku znana była Polakom od zawsze i nie bez powodu cieszyła się powodzeniem, które do dziś nie słabnie. Od lat ciągną tam całe rodziny, spragnione słońca i kąpieli w ciepłych wodach Morza Czarnego za nieduże pieniądze. Kiedyś, aby się tam dostać trzeba było przetrwać ponad dwudziestogodzinną podróż samochodem, dziś wystarczy wsiąść w samolot i po około 2 – 3 godzinach lądujemy w Burgas lub Varnie skąd zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dzieli nas od największych bułgarskich kurortów w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach.

Wypoczynek na piaszczystej plaży

piaszczysta plażaBułgaria to świetny pomysł na wakacje z mniejszymi dziećmi, które największą radość znajdują w pluskaniu się w morzu i kopaniu w piasku. Tu zawsze będzie rewelacyjna pogoda umożliwiająca zabawy nad brzegiem morza, a dobrze wyposażone i nastawione na rodziny hotele znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży zapewnią komfortowy wypoczynek zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Hotelowe kompleksy oferują zazwyczaj bogaty program animacji, zajęcia sportowe, baseny i wyżywienie w formie all inclusive pozwalające bez problemu wybrać coś nawet dla najmłodszych. Po całodziennych harcach na plaży maluchy mogą odpoczywać w komfortowych warunkach, a rodzice cieszyć się wizją błogiego lenistwa na hotelowym tarasie.

Atrakcyjne wycieczki ze starszymi dziećmi

Jeśli dzieci są już trochę starsze i lubią nowe wrażenia warto skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych, oferowanych przez biura podróży. Wybór jest naprawdę spory i na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i swojej rodziny. Dla wielu turystów atrakcją będzie rejs statkiem wzdłuż wybrzeża połączony z obiadem na pokładzie oraz możliwością łowienia ryb lub jeep safari w Parku Narodowym Złote Piaski, podczas, którego można podziwiać miejscową faunę i florę. Wielbiciele zabytków na pewno zdecydują się na całodzienną wycieczkę do Nessebaru – najstarszego miasta Bułgarii wpisanego na listę dziedzictwa kultury UNESCO lub nawet do największego miasta Turcji – historycznego i orientalnego Stambułu.

Bułgaria oferuje różne możliwości wypoczynku dla małych i dużych, dzięki którym wiele rodzin wraca tu niemal w każde wakacje.