Co należy kupić podczas wakacji w Turcji?

Co należy kupić podczas wakacji w Turcji?

Turcja to miejsce kojarzone na całym świecie z bogactwem kolorów i smaków. Wybierając się do tego kraju można liczyć nie tylko na możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, ale również na zakup cudownych pamiątek. Wiele osób odwiedzających Turcję zastanawia się jednak, co przywieźć i jakie drobiazgi podarować bliskim po powrocie z wycieczki.

Kolorowe tkaniny

Szeroki wybór tureckich materiałów dostępnych w różnych barwach i wzorach robi ogromne wrażenie. Większość z osób odwiedzających Turcję nie wyobraża sobie powrotu bez zakupu chociażby małego elementu wykonanego z tkaniny pochodzącej z tego kraju. Na tutejszych bazarach można dostać piękne zasłony, narzuty, poduszki, czy sukienki ręcznie ozdobione przy pomocy szydełka. Warto zabrać ze sobą do kraju część Turcji ukrytą we fragmencie pięknej, niepowtarzalnej tkaniny.

Aromatyczne przyprawy

Wczasy w Turcji słyną także z bogactwa przypraw o intensywnym smaku. Dostępne na tureckim bazarze zaskakują aromatem, który jest znacznie mocniejszy od tych zakupionych w Polsce. Będąc w Turcji warto zaopatrzyć się w lokalny pieprz, ostrą paprykę, kmin, czy suszoną miętę. Wybór jest ogromny, więc każdy powinien wybrać coś dla siebie.

Turecka herbata

herbatkaNie ma bardziej intensywnego, aromatycznego i orientalnego w smaku napoju, niż tradycyjna herbata pochodząca prosto z Turcji. Jest to trunek uwielbiany zarówno przez mieszkańców kraju, jak i turystów. Będąc na wakacjach w Turcji należy koniecznie jej spróbować, warto również zabrać herbatę o ulubionym smaku do kraju, by móc na co dzień rozkoszować się jej aromatem.

Słynne oko proroka

Oko proroka jest w Turcji symbolem, który ma odpędzać złe moce. Znajduje się on tutaj dosłownie wszędzie – na tkaninach, w postaci biżuterii, breloczków, a nawet magnesów na lodówkę. Ten magiczny amulet można dostać w każdym sklepie i stoisku z pamiątkami. Warto kupić go podczas egzotycznych wakacji, ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej kojarzony z Turcją symbol.