Zakupy w słonecznej Bułgarii

Zakupy w słonecznej Bułgarii

Bułgaria to kraj, który na całym świecie kojarzony jest z wybornym winem, świetną kuchnią i piaszczystymi plażami. Podczas wakacji w Bułgarii można zrobić także świetne zakupy. Wybierając się do położonego na Bałkanach państwa należy przyjrzeć się lokalnym produktom, ponieważ warto zabrać je do ojczystego kraju.

Produkty z dodatkiem olejku różanego

W Bułgarii, jako największym producencie olejku różanego w Europie, królują kosmetyki na bazie właśnie tego składnika. Wykorzystuje się go do wytworzenia między innymi mydeł, soli do kąpieli, kremów do rąk, czy perfum. Jednak produkty do pielęgnacji to nie jedyne towary z dodatkiem olejku różanego popularne w Bułgarii. Moża tu kupić również konfitury, słodycze, czy „różany eliksir””, który stanowi zamiennik miodu.

Bułgarskie wino

czerwone wino w kieliszkuNajpopularniejszy trunek w kraju. Szczególnym powodzeniem cieszą się tutaj wina czerwone, które posiadają niepowtarzalny smak i aromat. Warto zabrać przynajmniej jedną butelkę wina z podróży do Bułgarii i poczęstować nim swoich najbliższych. By zakupić najlepsze wino należy odwiedzić najpopularniejsze bułgarskie winnice, czyli Winery Messembria, Willa Yustina Winery, Queens Winery House, czy Villa Melnik Winery.

Sztuka bałkańska

W Bułgarii bardzo popularną pamiątkę stanowią różnego rodzaju wyroby rzemieślnicze. Szczególnym powodzeniem cieszy się tu ceramika. Garnki, talerze, dzbanki i miseczki to coś, co turyści bardzo często wybierają robiąc zakupy. Dla osób, których budżet pozwala na wydanie większej ilości pieniędzy, idealną pamiątką będą ręcznie malowane ikony. Można je dostać w jednej z galerii, których w Bułgarii nie brakuje. Miłośnikom sztuki spodobają się także piękne, drewniane rzeźby, oraz robiące ogromne wrażenie hafty.

Futra i skóra

Wiele osób odwiedzających Bułgarię wybiera zakup towarów wykonanych ze skóry oraz futer. Produkty te cechuje wysoka dostępność i bardzo dobra jakość, dlatego wiele osób zabiera je do swojego kraju. Piękne futro, czy oryginalna, skórzana kurtka będzie wspaniałą pamiątką i doskonałym pomysłem na prezent.