Nie tylko plaża, czyli wakacje z dzieckiem w Hiszpanii

Nie tylko plaża, czyli wakacje z dzieckiem w Hiszpanii

Marzysz o rodzinnym wypadzie do pięknej Hiszpanii? Wybierz hotel, który odpowie na oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Planując urlop, wielu rodziców staje przed dylematem, jak pogodzić potrzeby wszystkich uczestników wyjazdu. Nowoczesne kurorty hiszpańskie oferują miejsca, w których zarówno dorosły, jak i dziecko spędzi wymarzone wakacje. Dowiedz się, jakie atrakcje obiekty przygotowały dla najmłodszych.

Aktywny wypoczynek

Jeżeli myślisz o czymś więcej niż tylko o leżakowaniu na plaży, polecamy na przykład kurorty zjawiskowego wybrzeża Costa Barcelona. Znajdziesz tu wielogwiazdkowe hotele z dobrymi restauracjami i piaszczystą plażą w niedalekiej odległości. Miejscowość leży nieco ponad godzinę drogi samochodem od jednego z najpiękniejszych miast świata – Barcelony. Możesz się tam wybrać z całą rodziną lub zdecydować się na wyjazd we dwoje. We wspomnianych kurortach znajdziesz hotele, w których polscy animatorzy zajmą się Twoim dzieckiem, gdy Ty wybierzesz się na dłuższą wycieczkę do Barcelony, w poszukiwaniu śladów Salvadora Dali i Antoniego Gaudi.

Dziecięce atrakcje

Zabierając na wakacje dziecko, wybierz hotel, w którym ani przez chwile nie będzie się nudzić. Hiszpańskie kurorty oferują pełen zakres dziecięcych atrakcji: place zabaw, aqua- i lunaparki, obiekty sportowe, a także dziecięce i młodzieżowe kluby. Pamiętaj, że czas spędzony w międzynarodowym środowisku uczy pozytywnych postaw, a zabawa na świeżym powietrzu przynosi wiele zdrowotnych korzyści.

Polskie animacje

Dziecko na tle polaNasza pociecha może spędzać pod okiem animatora wyjątkowe chwile w dziecięcych miniklubach. Znudzonego malucha animatorzy przemienią w radosnego odkrywcę. Na dzieci czekają rozrywki dostosowane do ich zainteresowań: kółka teatralne, zajęcia plastyczne i sportowe oraz szeroki wybór gier planszowych. Dla małych miłośników tańca organizowane są dyskoteki. A może podczas wakacji maluch odkryje nowy talent? Jest to świetna okazja do zdobycia umiejętności i nawiązania wyjątkowych przyjaźni. Zabawy wymyślane przez animatorów uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię.

Wodna zabawa

Obiekty basenowe, które oferują hotele w Hiszpanii to prawdziwy raj dla dzieci. Najmniejsze pociechy mogą pluskać się w brodzikach z mini zjeżdżalniami i kolorowymi zabawkami. Na nastolatków czekają fantastyczne parki wodne z dużymi basenami i krętymi zjeżdżalniami. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem ratowników.

Zabawy na świeżym powietrzu

Nasi najmłodsi będą się świetnie bawić nie tylko w wodzie. W Lloret de Mar znajdują się hotele z bezpiecznymi placami zabaw, zwykle z miękką i elastyczną podłogą oraz dużą ilością cienia. Hotelowe centra rozrywki wyposażone są w doskonałej jakości sprzęty: huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Niektóre nawet oferują parki linowe czy ścianki wspinaczkowe.

Udogodnienia dla rodzin

W kompleksie Lloret de Mar znajduje się wiele hoteli, które przystosowane są do wizyt całych rodzin. Położone są w pobliżu czystych i piaszczystych plaż z certyfikatami bezpieczeństwa, wyposażone w leżaki oraz dające cień parasole. Zejście do plaży jest zwykle łagodne i przystosowane do poruszania się dziecięcym wózkiem. Hotele często oferują zniżki za pobyt dzieci i rodzin wieloosobowych.

Zobacz również hotele w Hiszpanii: www.coreltravel.pl

Dobre położenie

Mimo że w Hiszpanii kochamy słońce i rozgrzane plaże, podróżując z dzieckiem, warto wybrać hotel, który zapewni sporo cienia i dostęp do zieleni. Tutaj znajdziecie wiele hoteli, które są oddalone od hałaśliwych centrów miast i klubów. Jednocześnie jednak mają dobry dostęp do komunikacji miejskiej i niewielkich, miejscowych centrów handlowych. W popularnym regionie Costa Brava znajdziecie liczne tereny zielone, idealne na spacer całą rodziną.

Bez względu na to, czy Twoja pociecha to „żywe srebro”, czy woli spędzać czas na czytaniu lub kolorowaniu, na terenie hotelu z całą pewnością odkryje zajęcia dla siebie. Warto zadbać o wakacje z animacjami, bo nic tak nie zachęca młodego człowieka do poznawania świata i kultury, jak pełna wspaniałych doświadczeń podróż.