Jakie wyżywienie wybrać podczas urlopu?

Jakie wyżywienie wybrać podczas urlopu?

Urlop to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w całym roku, dlatego powinien być bardzo dokładnie zaplanowany z uwzględnieniem każdego szczegółu. W organizacji urlopu istotny jest nie tylko wybór biura podróży, miejsca wycieczki czy konkretnego hotelu, ale również decyzja dotyczącą rodzaju wyżywienia. Standardowo dostępnymi opcjami są obecnie Bed & Breakfast, Half-board i All inclusive. Co właściwie oznaczają te nazwy i którą z powyższych propozycji żywieniowych warto wybrać podczas urlopu? Dla jakich turystów przeznaczone są poszczególne z nich?

BB, czyli Bed & Breakfast

Pakiet Bed & Breakfast, jak sama nazwa wskazuje, zawiera w swojej ofercie jedynie nocleg i śniadanie. Jest to rozwiązanie idealne dla turystów, którzy z samego rana zaraz po pierwszym posiłku opuszczają hotel w celu zwiedzenia okolicznych zabytków i spróbowania lokalnych przysmaków, w związku z czym obiad i kolację spożywają na mieście. Oferta BB skierowana jest także do osób, które zatrzymują się w hotelu jedynie na jedną noc. W przypadku wyboru opcji Bed & Breakfast istnieje możliwość dokupienia dodatkowego posiłku za odpowiednią opłatą.

HB – wyżywienie Half Board

Zestaw Half Board jest to częściowe wyżywienie i składa się ze śniadania oraz obiadokolacji. Stworzony jest dla wczasowiczów, którzy czas między tymi dwoma posiłkami spędzają poza hotelem. Jest to jedna z najczęściej wybieranych opcji żywieniowych przez turystów na dłużej zatrzymujących się w danym hotelu. Warto zaznaczyć, że napoje podawane do obiadokolacji w pakiecie Half Board są zazwyczaj płatne, a ich ceny dosyć wysokie.

Pakiet all inclusive

All inclusive (dosłownie tłumacząc „wszystko w cenie”) to niewątpliwie najbardziej pożądany rodzaj wyżywienia. W jego skład wchodzą śniadanie, obiad, kolacja oraz darmowe przystawki regionalne, napoje bezalkoholowe i alkohol. Zakres dostępnych posiłków oraz napojów może się nieznacznie różnić w zależności od organizatora. all inclusive wyżywieniePakiet all inclusive to doskonała opcja dla osób ceniących sobie wygodę, ponieważ wybierając tę opcję, nie trzeba martwić się posiłki i ich ceny, a także szukać lokali gastronomicznych w okolicy. Wszystko znajduje się na miejscu i bez dodatkowych kosztów. All inclusive to oferta popularna szczególnie w hotelach znajdujących się w krajach arabskich.

Którą opcję należy wybrać?

Wybór najlepszej opcji zależy przede wszystkim od długości urlopu. Jeżeli turyści zatrzymują się tylko na jedną noc – najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty Bed & Breakfast. Jeżeli jednak mają zamiar spędzić więcej czasu w hotelu, warto zastanowić się nad pakietem Half Board lub All inclusive. Istotny jest także sposób spędzania wolnego czasu. Przebywając całe dnie poza hotelem, nie należy decydować się na pełną opcję wyżywienia, ponieważ posiłki spożywa się wówczas na mieście. Jednak w sytuacji, kiedy urlop upływa głównie na korzystaniu z licznych atrakcji hotelowych, opcja all inclusive będzie jak najbardziej odpowiednia. Decyzję warto podjąć, biorąc pod uwagę przede wszystkim własne preferencje.