Najciekawsze miejsca w Egipcie – to trzeba zobaczyć!

Najciekawsze miejsca w Egipcie – to trzeba zobaczyć!

Egipt to kraj, w którym każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Są tu atrakcje zarówno dla osób, które lubią fascynujące przygody, jak i tych, którzy wolą leniwy wypoczynek na piaszczystej plaży. A wszystko to w pobliżu najpopularniejszych kurortów. Zabieramy Was w podróż po najciekawszych miejscach Kraju Faraonów i podpowiadamy, jaką hotelową lokalizację wybrać.

Piramidy w Gizie

Chyba nic tak nie pokazuje ogromu i potęgi starożytnego świata jak słynne egipskie piramidy. Zaliczane do Siedmiu Cudów Starożytnego Świata zachwycają do dziś. Pisać o nich nie trzeba wiele, to po prostu trzeba zobaczyć. Na terenie kompleksu można podziwiać też tajemniczy Posąg Sfinksa, który owiany jest dziesiątkami legend.

Jeśli szukacie hotelu, z którego z łatwością dotrzecie do tych monumentalnych budowli, rozważcie urlop w miastach Marsa Alam czy Hurghada, które znajdują się w pobliskiej Prowincji Morza Czerwonego. Wyróżniają je rozległe, dobrze zagospodarowane tereny i dostęp do atrakcji, takich jak baseny, boiska czy szkoły nurkowania. Wypoczynek nad turkusowym morzem i obcowanie z największymi zabytkami świata to całkiem przyjemny plan na urlop, prawda?

Dolina Nilu

W sytuacji gdy zdecydujecie się na hotel na wschodnim wybrzeżu, warto zobaczyć też jedną z najdłuższych rzek świata. Na jej prawym brzegu wyrasta miasto Luksor, pamiątka po południowej części starożytnych Teb. Nazywane bywa największym muzeum świata i rzeczywiście można tu spotkać najpiękniejsze cuda architektoniczne, takie jak kamienna świątynia w samym sercu miasta.

Po drugiej stronie rzeki rozpościera się Dolina Królów. Można ją zwiedzać z lądu albo zdecydować się na lot… balonem. To właśnie tu w ubiegłym stuleciu archeolodzy odkryli Grobowiec Tutanchamona pełen złota i klejnotów. W wysokich skalnych wzgórzach wykuto kilkadziesiąt grobowców, a także piękną świątynię Hatszepsut. Okolicy strzegą ogromne posągi zwane Kolosami Memnona.

Półwysep Synaj

kanion SynajLeży pomiędzy znaną ze słynnego kanału Zatoką Sueską, a Zatoką Akaba, której wody opływają wschodnie wybrzeże Półwyspu. Wyjątkową atmosferę nadmorskich hoteli, których jest tu pod dostatkiem tworzy ich malownicze położenie. Morskie fale spotykają się w tym miejscu ze skalistymi zboczami wzgórz. Najpopularniejszymi kurortami regionu są miasta Dahab na wschodnim wybrzeżu oraz Szarm el-Szejk na południu, skąd organizowane są wycieczki na biblijną Górę Synaj czy Górę Świętej Katarzyny.

Pod wodami Zatoki Akaba skrywa się wiele cudów natury i najpiękniejsze rafy koralowe tego zakątka świata. Cały basen Morza Czerwonego to raj dla miłośników nurkowania, ale to właśnie u południowych wybrzeży Półwyspu Synaj, na przylądku Ras Muhammad, powstał narodowy park morski – jedna z największych atrakcji przyrodniczych Egiptu.

Mimo że w niektórych miejscach w Egipcie czas zatrzymał się tysiące lat temu, nie brakuje tu nowoczesnych i luksusowych hoteli, które sprawią, że nawet najbardziej wymagający podróżnik wróci do domu zadowolony i wypoczęty.