BB, HB, a może all inclusive? Jaki rodzaj wyżywienia wybrać w hotelu?

BB, HB, a może all inclusive? Jaki rodzaj wyżywienia wybrać w hotelu?

Turyści, którzy często korzystają z usług biur podróży zazwyczaj dokładnie orientują się w sposobie funkcjonowania hoteli i formach wyżywienia, które proponują tego typu ośrodki. Jednak osoby dopiero rozpoczynające przygodę z turystyką mogą początkowo poczuć się zagubione w gąszczu tajemniczych oznaczeń określających liczbę i rodzaj serwowanych posiłków. Dlatego przed rezerwacją wycieczki bądź hotelu warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty i poznać znaczenie wspomnianych skrótów.

Jedzenie na wakacjach – ważna rzecz!

Nie da się ukryć, że kwestia wyżywienia na wczasach to bardzo istotna sprawa, która może pobyt zarówno uprzyjemnić, jak i go zepsuć. Najważniejsza jest oczywiście odpowiednia jakość dań, ale dla wielu osób duże znaczenie mają również pory ich serwowania. Nie wszyscy funkcjonujemy jednakowo i to, co dla jednych jest idealnym rozwiązaniem, dla innych będzie utrapieniem i powodem do niezadowolenia z urlopu. Z tego względu zawsze należy się dobrze zorientować w ofercie hotelu, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań.

BB – Bed&Breakfast, czyli nocleg ze śniadaniem dla aktywnych

Nocleg w hotelu z możliwością skorzystania ze śniadania to najpopularniejsza forma wyżywienia. Idealna dla osób, które zatrzymują się w ośrodku tylko na jedną noc i po posiłku wyruszają w dalszą drogę oraz dla tych, którzy mieszkają dłużej, ale zamierzają dużo zwiedzać i wracanie do hotelu w ciągu dnia na obiad czy kolację byłoby uciążliwe lub wręcz niemożliwe.

HB – Half Board, czyli częściowe wyżywienie dla umiarkowanych

Żywność all inclusiveCzęściowe wyżywienie to opcja polegająca na serwowaniu dwóch posiłków w ciągu dnia – śniadania i obiadokolacji, która najczęściej podawana jest w godzinach
popołudniowo-wieczornych. Jest to świetna propozycja dla turystów, którzy nie planują całych dni spędzać w pobliżu hotelu, ale po zwiedzaniu chętnie do niego wrócą i skorzystają z możliwości spożycia ciepłej obiadokolacji. Ta forma wyżywienia daje stosunkowo dużą swobodę podczas planowania dnia i wycieczek oraz komfort związany z zagwarantowaną wieczorną obiadokolacją. Warto pamiętać, że tego typu oferty często nie zawierają napojów, które należy samodzielnie dokupić w hotelowej restauracji.

All inclusive – wszystko w cenie dla wygodnych

„Wszystko w cenie” to dosłowne tłumaczenie nazwy All inclusive i oznacza, że hotel gwarantuje turystom nie tylko śniadanie, obiad, kolację, ale również przekąski, desery oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Ta forma wyżywienia stała się ostatnio bardzo popularna i chętnie wybierana przez wczasowiczów. Jest na pewno bardzo wygodna, gdyż turysta w ogóle nie musi się przejmować kwestią jedzenia i picia, a dania serwowane przez hotele są naprawdę bardzo urozmaicone i bazują zarówno na lokalnej, jak i europejskiej kuchni. All inclusive mimo swoich zalet sprawdza się głównie w przypadku osób, które większość czasu spędzają w pobliżu hotelu i nie planują całodziennych wycieczek. Tym, którzy na wakacjach chcą dużo zwiedzać raczej nie opłaca się inwestowanie w zbyt wiele posiłków.

Aby wakacje były udane, warto je dobrze zaplanować i zastanowić się, jak chcemy je spędzić. Wybór formy wyżywienia odpowiedniej do sposobu spędzania wolnego czasu na pewno uprzyjemni i ułatwi wymarzony urlop.