Pomysły na majówkę za granicą

Pomysły na majówkę za granicą

Jest taki czas w roku, kiedy polskie miasta pustoszeją, a na drogach w kierunku popularnych miejscowości pojawiają się turyści spragnieni pierwszych oznak zbliżającego się lata. Mowa o długim majowym weekendzie. Jeśli dobrze zaplanujemy urlop, może przedłużyć się nawet do tygodnia, a to już bardzo dużo czasu, żeby porządnie wypocząć także w jednym z wyjątkowych, zagranicznych kurortów.

Majówka w gronie przyjaciół

Warto pomyśleć o majówce z wyprzedzeniem, jeśli chcesz podróżować w większej grupie. Dzięki temu znajdziesz najlepszy hotel z udogodnieniami dopasowanymi do wszystkich. A jakie są najlepsze destynacje na swobodny wypad ze znajomymi? Wszystko zależy oczywiście od Twoich oczekiwań. Relaks na plaży w dzień, a dobrą zabawę w nocy zapewnią popularne, duże kurorty. Dla podróżników spragnionych rozrywek wiele do zaoferowania ma na przykład Hiszpania, a w szczególności piękna Barcelona, która nigdy nie zasypia.

Na zwolenników pysznego jedzenia i nietuzinkowych zabytków czekają zawsze modne greckie wyspy. Największa z nich, Kreta, słynie z doskonałych win oraz malowniczych górsko-morskich pejzaży. To miejsce zainteresuje najbardziej wytrawnego podróżnika – odkryjesz tam starożytne pałace minojskie, stare tureckie oraz weneckie budowle, piękne plaże, a także zagadkowe jaskinie.

Jeśli zależy Ci z kolei na ekonomicznym wyjeździe, pomyśl o Bułgarii czy Tunezji. O tej porze roku nie przeżywają jeszcze turystycznego oblężenia, a jednocześnie jest tam już bardzo ciepło. Bułgarski Słoneczny Brzeg słynie z dobrych i stosunkowo tanich klubów tanecznych, podobnie jak tunezyjski kurort Hammamet.

Rodzinna wycieczka

Organizując wyjazd z rodziną, należy pamiętać o potrzebach każdego z jej członków, a w szczególności tych najmniejszych. Zapewnienie rozrywki dzieciom może być dużym wyzwaniem, dlatego dobrą opcją jest powierzenie tego zadania specjalistom. W ofercie biur podróży znajdziesz wiele wycieczek z animacjami oraz parkami rozrywki na terenie hotelu.

Ceny hoteli można zobaczyć zapoznając się ofertą na stronie coraltravel.pl

Wspólna wyprawa to doskonały czas, żeby nauczyć dziecko tolerancji, co jest wielkim plusem zagranicznych wypraw. Zapytaj pociechę o jej zdanie na temat wymarzonego wyjazdu i wybierzcie razem miejsce, które będzie kształtować jej osobowość. Większości dzieci na pewno spodoba się słoneczna Tunezja, w której wybierzecie się na przykład na pustynną wyprawę, a także Egipt pełen niesamowitych zabytków. Te kraje są bardzo dobrze przygotowane do wizyt całych rodzin – hotele położone są na rozległych zielonych terenach, wyposażone w parki wodne i boiska. Po takiej majówce Twoja pociecha na pewno będzie miała o czym opowiadać w szkole.

Majówka dla pary

tropikalna majówkaJest wiele kurortów, w których na spokojny relaks mogą liczyć osoby pragnące wypoczywać w ciszy i bez tłumów. Wielu turystów wybiera na romantyczny urlop we dwoje Wenecję czy Paryż, ale my proponujemy coś innego. Zaskocz ukochaną osobę i wybierz nieoczywisty cel podróży. Polecamy na przykład Turcję, w której nie tylko zaznacie wygód hoteli z basenami oraz uroków pięknych plaż, ale też odkryjecie miejsca, które same w sobie są romantyczne. Kolacja na wzgórzu przy pięknym zachodzie słońca czy lot balonem nad bajecznym regionem Kapadocja, może dostarczyć wam niezapomnianych przeżyć.

Wyjazd w pojedynkę

Czasami potrzebujemy samotnego wyjazdu, żeby naprawdę odpocząć. Taka wyprawa ma wiele plusów i wcale nie musi oznaczać nudy. Jeśli nie chcesz spotkać na swojej drodze tłumu ludzi, pomyśl o Tunezji czy Egipcie. Do szczytu urlopowego sezonu jest jeszcze daleko, a czy istnieje bardziej odludne miejsce na świecie niż pustynia? Zapytaj w biurze podróży o hotel w ustronnym miejscu. Dobrym wyborem będzie na przykład tunezyjski Manastir, choć tak naprawdę w każdej miejscowości znajdziesz kameralne ośrodki.

Majówka zdarza się raz w roku, a następna okazja do wypoczynku pojawi się pewnie dopiero latem. Wykorzystaj ten czas, żeby nabrać sił. Pomyśl o hotelu ze strefą SPA czy masażami i wybierz okolicę, w której są ciekawe atrakcje, zabytki oraz restauracje.