Wakacje z dziećmi w Egipcie

Wakacje z dziećmi w Egipcie

Jeżeli planujemy wyjechać na urlop z dziećmi, to powinniśmy odpowiednio taką wyprawę zaplanować, aby maluchom się nie nudziło i miały zapewnione liczne atrakcje. Dla rodziców może to być nie lada wyzwanie, a przy tym duża odpowiedzialność. Nie należy także zapominać o sobie, więc warto wybrać takie miejsce, żeby rodzice także świetnie się bawili oraz mogli spędzić trochę czasu sami ze sobą.

Hurgada – idealne miejsce na rodzinne wczasy

Położony nad Morzem Czerwonym kurort Hurgada to doskonałe miejsce dla osób, które chcą spędzić urlop w gronie rodziny. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a dzieci będą zachwycone różnorodnymi dostępnymi rozrywkami. Praktycznie wszystkie hotele posiadają specjalnie przygotowaną ofertę rodzinną. Duże apartamenty pomieszczą kilkoro najmłodszych wraz z rodzicami, a animatorzy zadbają o to, aby nikt się nie nudził.

Jeżeli chodzi o rozrywki dla całej rodziny, to z pewnością dobrym pomysłem będzie rejs statkiem ze szklanym dnem czy łodzią podwodną, z pokładu których można podziwiać wspaniałą florę i faunę Morza Czerwonego. Wiele hoteli w Hurgadzie ma własną przystań, więc z łatwością znajdziemy rejs w porze, która będzie nam pasowała.

Nieco starsze dzieci mogą docenić odbywające się każdego dnia w Alf Leia Wa Leila przedstawienia, pokazujące codzienne życie w czasach panowania faraonów. Rodzice także znajdą tu coś dla siebie, ponieważ wieczorem odbywają się występy derwiszów oraz pokazy tańca brzucha. Nieco ponad 20 km od centrum Hurgady znajduje się największy w okolicy aquapark. Działa tutaj aż 21 basenów i ponad 30 zjeżdżalni. Jest to miejsce wyjątkowo popularne, więc należy spodziewać się sporych kolejek. Dlatego też przy wejściu dobrze będzie pojawić się bardzo wcześnie.

Standardem jest także zatrudnianie przez hotele animatorów mówiących po polsku. Jeśli chcemy zostawić dzieci na cały dzień i udać się na zwiedzanie, to wystarczy dowiedzieć się czy w naszym hotelu jest taka możliwość.

Zwiedzanie zabytków całą rodziną

Jeżeli nasze dzieci są ciekawe świata i rzadko się nudzą, to możemy zabrać je ze sobą na zwiedzanie najbardziej znanych zabytków Egiptu. Symbolem tego kraju są oczywiście piramidy w Gizie. Należą one do siedmiu cudów świata, które przetrwały od czasów starożytnych do dzisiaj. Zlokalizowane są na przedmieściach Kairu i można je zwiedzać w towarzystwie przewodnika. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni wąskimi korytarzami oraz opowieściami o klątwach faraonów.

W Gizie znajduje się także Wielki Sfinks – imponujący, wykuty z pojedynczego bloku skały, posąg lwa z ludzką głową. Szacuje się, że powstał mniej więcej 3 tysiące lat p.n.e.. Jego cechą charakterystyczną jest brak nosa, który według legendy został oderwany przez islamskiego derwisza. Dzieciom może spodobać się także świątynia Hatszepsut, wybudowana w XV w. p.n.e. Jej odnawianiem zajmowali się m.in. polscy archeologowie. Od kilkunastu lat jest dostępna dla zwiedzających. Warto też pojechać do największej w Egipcie świątyni, zlokalizowanej w mieście Karnak nad brzegami Nilu.