Wakacje w Egipcie – wybieramy najlepszy hotel

Wakacje w Egipcie – wybieramy najlepszy hotel

Dla wielu Polaków, którzy planują zagraniczne wakacje, Egipt jest jedną z najczęściej rozważanych opcji. Dlaczego? Egipt to gwarancja słońca niemal cały rok, niezbyt długi lot, mnóstwo zabytków i oczywiście oferta przystępna cenowo. Do tego trzeba jeszcze dodać infrastrukturę hotelową na coraz wyższym poziomie. Dziś prezentujemy najlepsze hotele w Egipcie.

wielbłąd na tle piramid

Gdzie wybrać zakwaterowanie?

Najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa w Egipcie to Hurghada nad Morzem Czerwonym (około 13 km od lotniska). Tutaj można znaleźć pokoje o bardzo wysokim standardzie, a jednocześnie oferujące masę atrakcji dla dzieci. Duże kompleksy dysponują własnym aquaparkiem, zjeżdżalniami dla dorosłych i miejscami przeznaczonymi dla maluchów. Restauracje serwują kuchnię z całego świata. Można udać się na zakupy do jednego z tutejszych sklepików. W Hurghadzie sprawnie działa też opieka lekarska. Świetnym zakwaterowaniem na wakacje jest również kurort nad Zatoką Abu Dabbab w rejonie Marsa Alam – tutejsze wybrzeże słynie z zachwycających raf koralowych, a na plaży można spotkać żółwie czy kraby. Znana z raf koralowych i doskonałych miejsc do nurkowania jest też zatoka Makadi Bay (położona 35 km od Hurghady). Popularny, ceniony hotel z własnym aquaparkiem znajduje się w Sharm El Sheikh – w hotelowej dzielnicy Nabq Bay. Do dyspozycji gości jest masa basenów, zjeżdżalni, brodziki dla dzieci i specjalnie wyznaczone strefy zabawy. Na terenie hotelu organizowane są też wieczory z muzyką na żywo. Idealnym wyborem dla rodziny jest spokojna miejscowość Madinat Coraya (zaledwie 5 km od najbliższego lotniska). Można znaleźć tu obiekt rodzinny o bardzo wysokim standardzie, położony przy samym morzu. Na pewno warto wziąć pod uwagę też inną uroczą zatokę niedaleko Hurghady – Soma Bay. Tu również można spróbować swoich sił w sportach wodnych czy nurkowaniu – nawet w hotelu pracują instruktorzy. Z kolei miłośnikom klimatycznych kafejek i sklepików polecamy miejscowość Port Ghalib, która znana jest z międzynarodowego portu morskiego. Dla poszukiwaczy lokum blisko granicy z Izraelem, Jordanią i Arabią Saudyjską, proponujemy hotel niedaleko Taby, nad Zatoką Akaba –  w tym przypadku można trafić na obiekt między górami a morzem, co gwarantuje niezwykłe widoki.

Czego spodziewać się po najlepszych hotelach?

Choć spora część hoteli z zewnątrz nie wyróżnia się zupełnie niczym, w środku mogą kryć tajemnice udanych wakacji dla najbardziej wymagających urlopowiczów. Najlepsze hotele w Egipcie zapewniają swoim gościom nie tylko wygodny nocleg, dobre jedzenie i atrakcje wodne, ale też dostęp do prywatnej plaży, wyszukane zabiegi spa oraz bogate zaplecze rozrywkowe i sportowe (np. korty tenisowe, przejażdżki konne czy zajęcia aerobik, yogę, pilates).

Ile kosztuje tygodniowy urlop w Egipcie?

Ceny hoteli w Egipcie są bardzo zróżnicowane – mamy tu duży wybór niedrogich opcji po naprawdę luksusowe. Optymalne rozwiązanie to oferta last minute – 7 dni w Egipcie w 4* hotelu All Inclusive za maksymalnie kilka tysięcy złotych – wówczas wrócimy zadowoleni i portfel zbytnio nie ucierpi.