Wczasy poza sezonem

Wczasy poza sezonem

Większość osób pragnie zaplanować swój urlop na okres wakacyjny, podczas którego ruch turystyczny osiąga szczyt. Niektórzy jednak z różnych powodów wybierają się w podróż nie odbywającą się w trakcie sezonu. Może to wynikać ze względów osobistych lub związanych z pracą, ale również być wywołane chęcią spokojnego spędzenia urlopu bez tłoku i z dala od tłumów lub kwestiami finansowymi. Za wycieczkę nie odbywającą się w miesiącach szczytu można zapłacić bowiem znacznie mniej niż za wyjazd w sezonie. Zanim jednak wakacje dojdą do skutku należy wybrać destynacje, które najlepiej odwiedzić.

Wakacje last minute

W sytuacji, kiedy zaplanowanie wakacji nie jest możliwe ze względu na obowiązki lub zobowiązania rodzinne, idealnym sposobem na łatwą i szybką organizację wyjazdu są wycieczki last minute. Biura podróży prześcigają się w ofertach proponując niezapomniane wakacje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które nie mogą skorzystać z urlopu w wakacje, a jednocześnie dowiadują się o nim na kilka dni przed jego rozpoczęciem. Poza sezonem letnim możemy znaleźć równie atrakcyjne oferty last minute, co w trakcie szczytu turystycznego oblężenia.

Jakie miejsce wybrać?

zastanawiająca się kobietaPołożona na Morzu Śródziemnomorskim Majorka jest doskonałym wyborem jeśli chodzi o wycieczkę poza wakacjami. Pogoda dopisuje tutaj przez cały rok, więc można się tu wybrać nawet zimą i przenieść się z chłodnego klimatu do miejsca, gdzie panuje ciepła, słoneczna pogoda. Największa wyspa spośród całego archipelagu Balearów przyciąga turystów cudowną, hiszpańską architekturą oraz imponującymi krajobrazami pełnymi piaszczystych plaż i wysokich gór. Ceny atrakcji dostępnych dla turystów są bardzo niskie, można tutaj zobaczyć naprawdę wiele ciekawych miejsc niskim kosztem. Majorka jest idealnym miejscem zarówno na spokojny wypoczynek wspólnie z rodziną, jak i szalony wyjazd w gronie przyjaciół.

Trafnym wyborem jeżeli chodzi o niezapomniane wakacje będzie także piękna, malowniczo ulokowana nad Morzem Adriatyckim Chorwacja. Uroków, jakie kryje w sobie to miejsce jest bardzo wiele – mnóstwo klimatycznych winnic, fantastyczne budowle i różnorodne krajobrazy. Będąc w Chorwacji można również skorzystać z wielu atrakcji sportowych, między innymi spływów kajakowych, lotów balonem czy jazdy konno. Pogoda również sprzyja tutaj turystom, nie tylko w czasie sezonu. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących ciepłe, słoneczne kraje.

A może by tak wybrać chłodniejszy klimat i spędzić urlop na Półwyspie Skandynawskim? Norwegia z pewnością jest krajem, który warto zobaczyć przede wszystkim ze względu na przepiękne krajobrazy. Wybierając się na wycieczkę po północy można spokojnie rozkoszować się niesamowitymi widokami bez ryzyka natrafienia na tłumy turystów. Jednym z miejsc, których nie można ominąć podczas pobytu w Norwegii to region Stavanger – niezwykle imponująca kraina gór, fiordów i piaszczystych plaż. W mieście znajdziemy także interesujące muzea, między innymi Muzeum Sztuk Pięknych, czy Norweskie Muzeum Ropy Naftowej. Obowiązkowym punktem wycieczki po tym zachwycającym kraju jest także stolica Norwegii – Oslo, w którym znajduje się Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Wikingów, czy Twierdza Akershus.

Prawdziwą gratką dla podróżników będzie odwiedzenie klimatycznej Tajlandii. Jest to jedno z najczęściej zwiedzanych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej. Tajlandia słynie z ekscentrycznego jedzenia, bogatych dzielnic, fascynujących świątyń i starożytnych ruin. Warto zobaczyć tu szczególnie słynny Bangkok, gdzie można w stu procentach poczuć niesamowitą atmosferę Tajlandii. Bangkok to miasto łączące sobie tradycję z nowoczesnością – tutaj miejski zgiełk przeplata się z niezwykłym spokojem wewnątrz tajlandzkich świątyń. Tajlandia, jako kolorowy oraz różnorodny kraj z pewnością zrobi ogromne wrażenie na każdym z odwiedzających go turystów. Każdego roku, także poza sezonem, przybywa tu mnóstwo zwiedzających z całego świata.