Gdzie wybrać się na wakacje w sezonie letnim? Nasze propozycje

Gdzie wybrać się na wakacje w sezonie letnim? Nasze propozycje

Stojąc u progu sezonu letniego, warto rozejrzeć się za kierunkami wakacyjnych wojaży. Proponujemy Państwu kilka miejsc, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu urlopu.

Cypr – wyspa Afrodyty

Cypr przyciąga tysiące wczasowiczów swoim klimatem, kuchnią i historią. Znajdujące się na niej błękitne morze, góry Trodos i zagłębie imprezowe w Ayia Napie są osiągalne jednego dnia. Warto jednak  poświęcić poszczególnym atrakcjom więcej uwagi i skorzystać z wielu innych cypryjskich atrakcji.

Bawaria – nie tylko Monachium

Wielu z nas nie zauważa potencjału naszych zachodnich sąsiadów jako miejsca na letnie wczasy. Szkoda, bo Niemcy mają do zaoferowania bardzo wiele, a jednym z ich ciekawszych regionów jest Bawaria. Krainy kojarzonej szeroko dzięki Oktoberfest, Bayernowi Monachium i BMW nie, można zamknąć w kilku słowach. Bawaria to również bardzo atrakcyjne trasy turystyczne, Alpy, czyste jeziora, zamki i miasta, które Monachium, stolicy landu, ustępują wyłącznie wielkością.

Islandia – w poszukiwaniu elfów

Dziecko ElfIslandia jest kierunkiem dla podróżników, którzy w lecie nie szukają piaszczystych plaż, a obcowania z naturą. Państwo słynie z niesamowitych krajobrazów, a podróżując przez nie, można zachwycić się i dostojnością oceanu, i nieco „marsjańskim”, wyludnionym krajobrazem. Na Islandii znajdziemy także gorące źródła dostępne nawet w niepogodę, pamiętajmy zatem o ręczniku i stroju kąpielowym nawet w niepogodę!

Maroko – perła Maghrebu

Maroko to jedno z niewielu państw arabskich, które wciąż można bezpiecznie zwiedzać i  cieszyć się jego unikalnym klimatem. Słynie z pięknych miast i różnorodnej przyrody. Łatwo się po nim podróżuje pociągami, które mają przystanki w znanych miastach, takich jak Rabat, Fez, Casablanka i Marrakesz. Poza turystyką miejską na turystów czekają góry, pustynia i plaże. Zobacz także przygotowane oferty Tutaj.

Portugalia – od Faro po Porto

Portugalia jest państwem, w którym trudno jest wybrać jedno miejsce, żeby spędzić w nim letni urlop. Każde jest na swój sposób urzekające. Niezależnie od miasta, w którym się znajdziemy, czeka na nas urokliwa starówka i koncert fado. Jeśli nie interesują nas wycieczki objazdowe, kurorty wybrzeża Algrave są alternatywą dla podobnych miejsc w Hiszpanii czy południowych państw Europy.