WAKACJE SINGLA: JAK ZORGANIZOWAĆ WCZASY W EGIPCIE?

WAKACJE SINGLA: JAK ZORGANIZOWAĆ WCZASY W EGIPCIE?

Egipt jest jednym z popularnych wakacyjnych kierunków wybieranych przez Polaków. Wielu singli obawia się jednak, że nie dane im będzie zobaczyć państwa faraonów, tylko dlatego, że nie mają towarzystwa, z którym mogą wyruszyć na podbój świata. Czy mają rację?

Wędrowanie w pojedynkę nastręcza wielu problemów, których nie uświadczymy, podróżując w grupach. Jednym z nich są finanse: oferty dla samotnych turystów są zwykle dużo droższe niż te dla par. Inną przeszkodą, szczególnie dla pań, jest poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od kierunku ekskursji, na turystę czyha więcej zagrożeń, niż na tzw. lokalsów. Dlatego wielu obieżyświatów woli oddać się pod opiekę doświadczonych biur podróży. Te oferują im wiele możliwości przeżycia niezapomnianego, egipskiego urlopu.

TROPEM STAROŻYTNOŚCI

Jednym ze sposobów zwiedzania Egiptu jest uczestnictwo w wycieczkach objazdowych. To prawda, że wiele biur podróży stosuje dopłaty przy jednoosobowej rezerwacji, więc wczasy w tym stosunkowo niedrogim państwie mogą kosztować nas krocie, jednak coraz częściej, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, rezygnuje się z tej praktyki.

Wówczas wakacje w pojedynkę na pewno nie będą nudne. Ten typ zwiedzania zapewnia wielu wrażeń, pozwala także dokładniej poznać miejsca, w których gościmy. A Egipt, jako kolebka wielkiej cywilizacji, jest kierunkiem, który na pewno warto dogłębnie poznać. To wczasy objazdowe, a nie korzystanie z uroków kurortów, dają okazję do faktycznego poznania historii i kultury państwa.

ZAPROJEKTOWANE DLA SINGLI

Inną opcją może być wykupienie urlopu zorganizowanego specjalnie dla samotnych osób. To, co niemożliwe jeszcze kilka lat temu, teraz należy do ofert wielu firm. Powstały także przedsiębiorstwa, które specjalizują się w projektowaniu tego rodzaju podróży.

Egipt jest dla nich atrakcyjną destynacją, gdyż w słonecznym, wesołym miejscu, gdzie można uprawiać bez ograniczeń sporty wodne, można dobrze zintegrować grupę. Na wczasy dla singli jeżdżą przecież osoby, które szukają towarzystwa, zabawy, a i również te szukające okazji do nawiązania trwalszych znajomości. Podczas dobrze zorganizowanego wypoczynku tego rodzaju, nie trzeba nawet zabierać walizki pełnej przebojowości i odwagi. Bo co może połączyć bardziej niż wspólne szaleństwa na skuterach wodnych i ognisko na pustyni?

SAMOTNE PODBIJANIE EGIPTU

Podróżowanie w pojedynkę da się oczywiście zorganizować samemu. Wówczas jednak czeka nas szereg kłopotów, począwszy od dopłat za pojedyncze pokoje w hotelach, po sytuacje, w których trzeba będzie szukać ludzi, aby zrobili nam zdjęcie. Poza tym, wybierając egzotyczne kierunki, warto mieć ze sobą kogoś, kto zna się na lokalnej kulturze i dobrze się w niej orientuje. Taka pomoc bywa niedoceniana do czasu, kiedy jest naprawdę potrzebna, i to nie tylko w poważnych sprawach. Bo kto pokaże nam lepiej, jak targować, niż doświadczony rezydent?

Chyba tylko tamtejszy przyjaciel, którego można poznać niezależnie od sposobu podróżowania.