Wymarzone wakacje w Turcji 

Wymarzone wakacje w Turcji 

Planujesz spędzić upragniony urlop w ciekawym, pełnym zabytków państwie wspólnie z rodziną? Idealnym miejscem na rodzinne wczasy jest przepiękna, znajdująca się na górzystym terenie Turcja. Ten kolorowy, oryginalny kraj z pewnością zachwyci nie tylko Ciebie, ale także członków Twojej rodziny, dlatego warto wziąć go pod uwagę przy wyborze najciekawszej oferty w biurze podróży.

Dlaczego warto odwiedzić „kraj czterech mórz””?

Nietuzinkowe położenie Turcji na terenie Europy i Azji sprawia, że jego obszar jest niezwykle zróżnicowany. Umiejscowienie kraju pośród Morza Czarnego, Śródziemnego, Egejskiego oraz Marmary zapewnia niesamowity, śródziemnomorski klimat. Na terenie tego cudownego miejsca znajduje się mnóstwo interesujących zabytków, obok których nie da się przejść obojętnie. Jednak rodzinne wczasy w Turcji kuszą nie tylko ze względu na uroki tego miejsca, ale również bardzo atrakcyjne ceny wycieczek. Przykładowe oferty znajdziesz tutaj: www.coraltravel.pl

Co koniecznie trzeba zobaczyć?

turystka z aparatemIstnieje wiele miejsc, których nie można przegapić podczas zwiedzania kraju czterech mórz. Jednym z nich niewątpliwie jest Stambuł – jedyne miasto na świecie położone na dwóch kontynentach. Podczas zwiedzania warto zobaczyć pałac sułtański Topkapi, Błękitny Meczet, czy bazylikę Hagia Sophia. Nie należy zapominać o magicznych, kolorowych bazarach – Egipskim i Krytym.

Kolejnym miastem zasługującym na naszą uwagę jest starożytny Efez położony w rejonie Morza Śródziemnego. Znajdziemy tutaj robiące niezwykłe wrażenie ruiny stanowiące pozostałości antycznego miasta, między innymi rzymską salę zebrań, fragmenty fontanny Polliona, a także plac cesarza Domicjana.

Zwiedzając najpiękniejsze tereny w Turcji nie możemy zapomnieć o cudownych tarasach znadujących się w Pamukkale. Fenomenalne osady wapienne powstałe na zboczu góry Cökelez wzbudzają podziw wśród każdej grupy turystów. Wycieczka po Pamukkale zapewnia niezapomniane wrażenia i dla większości osób odwiedzających Turcję stanowi obowiązkowy punkt całej wycieczki.